Jezuitiuto30052017

Čo nájdete v júnovom vydaní mesačníka Posol?

Čo nájdete v júnovom vydaní mesačníka Posol?„Aj dnes je mnoho mladých, ktorí majú povolanie, ale často sa objaví niečo, čo ich zastaví,“ konštatuje pápež František vo svojom príhovore v rubrike Stále aktuálne slová. Volá po oslobodení mladých od moci peňazí, modlárstva, pýchy. Zároveň vážne pripomína: „Povolania tu sú. Prispievajme k tomu, aby rástli.“

Čítať ďalej...

Deň rodiny v Trnave

Krásne počasie, usmiate rodinky, dvor plný atrakcií a pestrý kultúrny program už po ôsmy krát dotvárali Deň rodiny v Trnave, ktorý sa uskutočnil v nedeľu, 21. mája v priestoroch jezuitského Centra pomoci pre rodinu. Krásne počasie, usmiate rodinky, dvor plný atrakcií a pestrý kultúrny program už po ôsmy raz dotvárali peknú a uvoľnenú atmosféru Dňa rodiny v Trnave, ktorý sa uskutočnil v nedeľu, 21. mája v priestoroch jezuitského Centra pomoci pre rodinu.

Čítať ďalej...

Audiozáznamy kázní z tohtoročných pôstnych „osmičiek“

Do Vašej pozornosti dávame audiozáznamy všetkých tematických kázní, ktoré postupne zazneli na tohtoročných pondelkových pôstnych „osmičkách“ v jezuitskom Kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave. Ku kázniam, ktoré si pripravili pozvaní vzácni hostia a ktoré pre nás boli inšpiráciou a posilou na ceste viery počas pôstneho obdobia, sa takýmto spôsobom budeme môcť podľa potreby vrátiť i počas celého liturgického roka. Do Vašej pozornosti dávame audiozáznamy všetkých tematických kázní, ktoré postupne zazneli na tohtoročných pondelkových pôstnych „osmičkách“ v jezuitskom Kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave.

Čítať ďalej...

Jezuitskej reholi kondoloval patriarcha Cyril

Pohrebným obradom v ruskom katolíckom chráme byzantského obradu sv. Antona Veľkého predsedal slovenský gréckokatolícky jezuita a sekretár Kongregácie pre východné cirkvi vladyka Cyril Vasiľ SJ.Patriarcha Ruskej pravoslávnej cirkvi Cyril zaslal generálnemu predstavenému Spoločnosti pátrovi Arturovi Sosovi SJ kondolenčný list pri príležitosti úmrtia pátra Ludwiga Pichlera SJ.

Čítať ďalej...

„Posledné rozhovory“ Benedikta XVI. už aj v slovenčine

Peter Seewald a sekretár emeritného pápeža Benedikta XVI. arcibiskup Georg Gänswein počas prezentácie knihy.Pri príležitosti 90. narodenín emeritného pápeža Benedikta XVI., ktoré oslávi na Veľkonočnú nedeľu 16. apríla, vychádza v Spolku svätého Vojtecha v slovenčine svetový bestseller „Posledné rozhovory“.

Čítať ďalej...

Kauza mučeníctva Munkovcov vstúpila do rímskej fázy

Tomáš Munk spolu s mamou Gizelou a otcom Františkom.Kauza mučeníctva jezuitského novica Tomáša Munka a jeho otca Františka už vstúpila do rímskej fázy. Dňa 4. mája 2017 Kongregácia pre kauzy svätých doručila generálnemu postulátorovi Spoločnosti Ježišovej P. Antonovi Witwerovi SJ dekrét o validite, ktorým je potvrdená právna platnosť materiálov odovzdaných do Ríma z diecéznej fázy, ktorá prebiehala na pôde Bratislavskej arcidiecézy.

Čítať ďalej...

Jezuitské „viac“ v TV Lux

V utorok 4. apríla bola relácia katolíckej TV Lux „Doma je doma“ venovaná jezuitskej pastorácii mládeže. Hosťami Pavla Danka boli páter Milan Hudaček SJ a členovia spoločenstva Magis Lenka Lišková, Michal Litavský, Miroslava Janišová a Lenka Češková.V utorok 4. apríla bola relácia katolíckej TV Lux „Doma je doma“ venovaná jezuitskej pastorácii mládeže. Hosťami Pavla Danka boli postupne páter Milan Hudaček SJ a členovia spoločenstva Magis Lenka Lišková, Michal Litavský, Miroslava Janišová a Lenka Češková.

Čítať ďalej...

Čo nájdete v májovom vydaní mesačníka Posol?

Májové číslo mesačníka Posol.Pápež František v rubrike Stále aktuálne slová pripomína, že motorom jednoty Cirkvi je Duch Svätý, ktorého sme prijali vo sviatosti krstu a birmovania. Preto je dôležité prosiť ho o pomoc neustále, náš svet potrebuje jednotu, zmierenie, spoločenstvo.

Čítať ďalej...

Čo nájdete v aprílovom vydaní mesačníka Posol?

Čo nájdete v aprílovom vydaní mesačníka Posol?Pápež František sa v rubrike Stále aktuálne slová venuje tajomstvu Veľkej noci, podstate najväčších cirkevných sviatkov roka. Pripája peknú myšlienku, že „ako kresťania sme povolaní byť rannými hliadkami, ktoré dokážu postrehnúť znamenia Zmŕtvychvstalého“.

Čítať ďalej...

Biblia

Príhovory

Spiritualita

Príbehy

Modlitby