Jezuitištv19042018

Pápež František zasväteným osobám: Chráňte sa pred "pokušením prežiť"

Pápež František predsedal vo štvrtok, 2. februára, na sviatok Obetovania Pána, ktorý Cirkev slávi ako Svetový deň zasväteného života, slávnostnej omši v Bazilike sv. Petra. Na liturgii sa zúčastnili mnohí kardináli, biskupi, kňazi, rehoľníci a rehoľníčky. Pred začiatkom omše Rímsky biskup požehnal sviece, ktoré sú symbolom svetla a v procesii za spevu eucharistickej piesne Suscepimus Deus Misericordiam Tuam kráčal k hlavnému oltáru.

Pápež František predsedal vo štvrtok, 2. februára, na sviatok Obetovania Pána, ktorý Cirkev slávi ako Svetový deň zasväteného života, slávnostnej omši v Bazilike sv. Petra. Na liturgii sa zúčastnili mnohí kardináli, biskupi, kňazi, rehoľníci a rehoľníčky.

Pred začiatkom omše Rímsky biskup požehnal sviece, ktoré sú symbolom svetla a v procesii za spevu eucharistickej piesne Suscepimus Deus Misericordiam Tuam kráčal k hlavnému oltáru. Svätý Otec vo svojej homílii prítomných, ktorí zasvätili svoj život Bohu skladajúc sľuby chudoby, čistoty a poslušnosti, varoval pred „pokušením prežiť“ a pozval ich k tomu, aby sa nebáli postaviť sa s Ježišom doprostred jeho ľudu: „Znamená to zobrať na seba a chcieť niesť kríž našich bratov. Znamená to chcieť sa dotknúť Ježišových rán v ranách sveta, ktorý je zranený a túži, prosí o oživenie“. Celú homíliu Svätého Otca preloženú do slovenčiny je možné nájsť TU.

Správa bola prevzatá zo stránky slovenskej sekcie Vatikánskeho rozhlasu.
Foto: web

Spiritualita

Spiritualita

Pobožnosť

Spoločnosť

Zasvätený život