Jezuitištv18012018

Umenie ducha - Vianočná kontemplácia

Vianočná kontemplácia Drahí priatelia, opäť si dovoľujeme srdečne Vás pozvať na pokračovanie projektu UMENIE DUCHA – Návrat súčasného umenia do chrámu v jezuitskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch.

Od 21. decembra tu v rámci projektu predstavujeme tu predstavujeme dielo Barbory Kožíkovej-Lichej: Vianočná kontemplácia, 2014.

Čítať ďalej...

Hovory s Cyrilom Vasiľom

Jezuitské Centrum spirituality Východ – Západ Michala Lacka Vás srdečne pozýva na „Hovory s Cyrilom Vasiľom“, ktoré sa uskutočnia 28. a 29.12 o 17.00 v v Dome Božského Srdca Ježišovho na ulici Komenského 14 v Košiciach. Jezuitské Centrum spirituality Východ – Západ Michala Lacka Vás srdečne pozýva na „Hovory s Cyrilom Vasiľom“, ktoré sa uskutočnia 28. a 29.12 o 17.00 v Dome Božského Srdca Ježišovho na ulici Komenského 14 v Košiciach.

Čítať ďalej...

Svetlo duše

Jezuitské Centrum spirituality Východ – Západ Michala Lacka v Košiciach si dovoľuje srdečne Vás pozvať na vernisáž výstavy  “Súčasná srbská ikona” a na koncert svetoznámeho mužského pravoslávneho zboru z kláštora Kovilj v Srbsku, ktoré sa uskutočnia v priestoroch Centra spirituality na Komenského 14 v Košiciach vo štvrtok, 7. decembra 2017 o 18:30.Jezuitské Centrum spirituality Východ – Západ Michala Lacka v Košiciach si dovoľuje srdečne Vás pozvať na vernisáž výstavy “Súčasná srbská ikona” a na koncert svetoznámeho mužského pravoslávneho zboru z kláštora Kovilj v Srbsku, ktoré sa uskutočnia v priestoroch Centra spirituality na Komenského 14 v Košiciach vo štvrtok, 7. decembra 2017 o 18:30.

Čítať ďalej...

Koncert na pamiatku Tomáša Munka

Koncert v RužomberkuVo štvrtok, 14. decembra 2017 si v Ružomberku pripomenieme 73. výročie zatknutia rodiny Munkovcov. Pri tejto príležitosti vás pozývame na spomienkový program na pamiatku Tomáša Munka a všetkých židov deportovaných z Ružomberka. Program sa začne v deň spomienky 14. decembra svätou omšou v jezuitskom kostole v Ružomberku, po ktorom bude nasledovať akadémia o živote rodiny Munkovcov. V piatok, 15. decembra sa pri tejto príležitosti uskutoční 10. koncert v Galérii Ľudovíta Fullu.

Čítať ďalej...

Umenie Ducha

Igor Minárik: 27.12.1990 - 27.1.1991 Drahí priatelia, opäť si dovoľujeme srdečne Vás pozvať na pokračovanie projektu UMENIE DUCHA – Návrat súčasného umenia do chrámu v jezuitskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch.

Čítať ďalej...

Adventné osmičky v jezuitskom kostole v Bratislave

Adventné osmičky 2017Všetkých študentov a mladých priateľov srdečne pozývame na už tradičné pondelkové adventné osmičky v jezuitskom kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave so začiatkom o 20.00. V tematických adventných kázňach sa postupne prihovoria:

Čítať ďalej...

Umenie Ducha - List zo záznamníka

Eva Cisárová-Mináriková: List zo záznamníka I.Drahí priatelia, opäť si dovoľujeme srdečne Vás pozvať na pokračovanie projektu UMENIE DUCHA – Návrat súčasného umenia do chrámu v jezuitskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch.

Čítať ďalej...

Umenie Ducha - Cigánska Madona

Bartolomé Esteban Murillo – Cigánska MadonaDrahí priatelia, opäť si dovoľujeme srdečne Vás pozvať na pokračovanie projektu UMENIE DUCHA – Návrat súčasného umenia do chrámu v jezuitskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch.

Čítať ďalej...

Pozývame vás na Salvatorfest do Ivanky pri Dunaji

Salvator FestBratislavskí jezuiti aj tento rok pozývajú všetkých priateľov, podporovateľov a veriacich navštevujúcich kostol Najsvätejšieho Spasiteľa na Salvatorfest do Ivanky pri Dunaji. Milé rodinné podujatie sa uskutoční v sobotu 7. októbra. Svätá omša začína o 12:15 hod. a po nej nasledujú guláš, športovanie pre všetky vekové kategórie aj priestor na neformálne stretnutia pri opekačke. Príďte a spoznajte bližšie našich bratislavských spolubratov.

Čítať ďalej...

Duchovný život

Spiritualita

Zamyslenia

Tajomstvo svätosti

Modlitba