Aug 29 2015

Dvadsiata druhá nedeľa

Vložil halcak

Liturgický kalendár

Streda Bl. Jakuba Bonnauda, Jozefa Imberta,  Jána Mikuláša Cordiera, Tomáša Sitjara zo Spoločnosti Ježišovej, ľubovoľná spomienka.

Štvrtok Sv. Gregora Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka.

Na začiatku nového školského roka dávame do pozornosti rodičov časopis Rebrík, ktorý vydáva eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Poskytuje detským čitateľom kvalitné a zaujímavé texty, podporuje detskú tvorivosť a pomáha v duchovnom raste. Na výveske sú informácie pre objednanie časopisu.

Budúcu nedeľu 6. septembra 2015 sa uskutoční v Marianke púť pri príležitosti sviatku Narodenia Panny Márie. Pútnickú sv. omšu o 10.30 hod. bude sláviť arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

S novým školským rokom sa  začína ďalší cyklus modlitbových stretnutí nad Svätým písmom, ktoré vždy prvú stredu v mesiaci v Katedrále sv. Martina vedie arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Podnetom na rozjímavé uvažovanie budú v tomto roku obrazy Jánovho evanjelia. Nový ročník stretnutí má názov “Ježiš sa predstavuje”. Pozývame Vás na prvé stretnutie v Katedrále s názvom “To som ja, nebojte sa!”, ktoré sa uskutoční túto stredu (2. septembra) o 20.00 hod. Text aj zvukový záznam budú postupne publikované na webovej stránke Bratislavskej arcidiecézy (www.abu-bratislava.sk).

Pápež František urobil rozhodnutie, aby sa 1. september každého roka slávil ako Deň modlitieb za ochranu stvorenstva. Preto bude v utorok 1. septembra 2015 v Katedrále sv. Martina o 12.00 hod. sláviť sv. omšu arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský, pri ktorej zároveň predstaví čerstvý slovenský preklad pápežovej encykliky Laudato sí venovanej téme starostlivosti o životné prostredie.


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:”";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;}

Katedra misiológie Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety pozýva všetkých záujemcov o prácu na rozvojových projektoch v ďalekých krajinách na ročný kurz misijnej, charitatívnej a rozvojovej pomoci. Absolventom certifikovaného kurzu ponúkne katedra misiológie možnosť zúčastniť sa na vybranom projekte. Bližšie informácie na výveske kostola.

Spätné odkazy URI |