Sep 13 2014

Povýšenie sv. Kríža

Vložil halcak

Liturgický kalendár

Pondelok Slávnosť sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, slávnosť.

Utorok Sv. Kornélia, pápeža, a Cypriána, biskupa, mučeníkov, spomienka.

Streda Sv. Róberta Bellarmína, biskupa a učiteľa Cirkvi zo Spoločnosti Ježišovej, spomienka.

Piatok Sv. Januára, biskupa a mučeníka, ľubovoľná spomienka.

Sobota Sv. Ondreja Kima Taegona, kňaza, a Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov, spomienka.

Jesenné kántrové dni sú na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je iba jeden deň. Obsahom je poďakovanie za úrodu.

Zajtra v deň slávnosti Sedembolestnej Panny Márie sa koná v Šaštíne celonárodná púť. Hlavným celebrantom sv. omše o 10.30 hod. bude kardinál Jozef Tomko. Tí, ktorí nemôžu ísť do Šaštína, predovšetkým starší a chorí, môžu  sledovať sv. omšu v priamom prenose Televízie LUX. Z dôvodu púte bude v našom kostole v tento deň len jedna sv. omša večer o 18:00. Sv. omše 15:15 a 16:30 nebudú.

Drahé sestry a bratia, všetci, ktorí navštevujete náš kostol a všetci priatelia Spoločnosti Ježišovej! Srdečne vás aj tento rok pozývame na Salvator fest, ktorý sa uskutoční v sobotu 27. septembra 2014 v Ivanke pri Dunaji v kaštieli a okolitom parkuZačíname o 12:00 sv. omšou. Pre tých, ktorí nemajú možnosť dopraviť sa do Ivanky, bude pripravený autobus, ktorý bude odchádzať o 11:15 z Nám. SNP (spred Ministerstva kultúry). Podujatie Salvator fest už  tradične pre nás ponúka možnosť osobne sa stretnúť, spoznať sa a porozprávať sa. Preto prijmite naše pozvanie.

Pozývame vás na koncert k roku sedembolestnej Panny Márie vo štvrtok 18.9 o 19:00 do nášho kostola. Účinkujú sólisti a ženský zbor Cirkevného komzervatória a komorný orchester Zoe.

Už je v predaji nové číslo nášho jezuitského časopisu Viera a život, s témou čísla Podnikateľská etika nielen v našich časoch. Prináša zaujímavý rozhovor s architektkou, manažerkou a spoluzakladateľkou Nadácie pre deti Slovenska, matkou piatich detí. P. J. Benkovský predstavuje spôsob konteplatívnej modlitby podľa sv. Ignáca, M. Grochálová píše o Biblii ako o kľúčovom translatologickom texte, A. Eliášová o Bulvári a ľudskej dôstojnosti, P. J. Dolinský o Slovákovi diplomatovi a duchovnom pastierovi arcibiskupovi Jurajovi Selepčénim - Pohroncovi.

Spätné odkazy URI |