Nov 25 2016

Prvá adventná nedeľa

Vložil halcak

Liturgický kalendár

Utorok Bl. Bernarda Frnatiška de Hoyos, kňaza zo Spoločnosti Ježišovej, ľubovoľná spomienka.

Streda Sv. Ondreja, apoštola, sviatok.

Štvrtok Sv. Edmunda Campiona a Róberta Southwella, kňazov a mučeníkov zo Spoločnosti Ježišovej, spomienka.

Sobota Sv. Františka Xaverského, kňaza zo Spoločnosti Ježišovej, sviatok.

Dnes je zbierka na charitu.

Srdečne vás pozývame na „adventné osmičky“ -  sv. omše pre mladých v pondelky o 20.00 hod. v našom jezuitskom kostole.  Hosťom prvej adventnej „osmičky“ bude Miroslav Herold SJ s témou “Pokora vzpriamuje a narovnáva”.

Pozývame vás na koncert do nášho kostola vrámci medzinárodného festivalu Adventnej hudby. Vo štvrtok 1.12 o 19:00 budú účinkovať spevácke zbory z Južnej Afriky, Česka, Nórska a Lotyšska.

Gymnázium Svätej Rodiny na  Gercenovej ul. 10 - Petržalka pozýva všetkých záujemcov o 8-ročné štúdium  na  deň otvorených dverí, ktorý sa  uskutoční 30. 11. 2016 (v stredu) od 8.30 do 17.00 hod.  V školskom   roku   2017/2018   gymnázium  otvára 1 triedu  8-ročného štúdia s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka v spolupráci s anglickými lektormi.

Pozývame na slávenie novény k slávnosti Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, ktorá bude v dňoch 30.11. – 8.12. v kostole sv. Jána z Mathy (Farnosť najsvätejšej Trojice). Plagát s programom je na výveske.

Rímskokatolícka bohoslovecká fakulta UK v Bratislave Vás pri príležitosti 80. výročia vzniku srdečne pozýva vo štvrtok 1. decembra 2016 na medzinárodnú biblickú konferenciu o Inšpirácii a pravde Svätého písma vo svetle najnovšieho dokumentu Pápežskej biblickej komisie. Celodenná konferencia začne o 8:30 v Aule Benedikta XVI. na Kapitulskej ulici a jej podrobný program nájdete na webe bohosloveckej fakulty.

Počas Vianočných trhov bude na Hviezdoslavovom námestí pred budovou SND aj stánok Maltézskej pomoci, v ktorom je možné zastaviť sa, dozvedieť sa o činnosti Maltézskeho rádu, o službe Maltézskej pomoci a zohriať sa pri pohári teplého vianočného punču. Každý malý dobrovoľný príspevok je veľkým skutkom lásky pre núdznych, ktorým Maltézska pomoc slúži.

Spätné odkazy URI |