Sep 22 2017

Dvadsiata piata nedeľa v cezročnom období

Vložil halcak

Liturgický kalendár

Utorok Sv. Kozmu a Damiána, mučeníkov, ľubovoľná spomienka.

Streda Spoločnosť Ježišova si pripomína svoje potvrdenie pápežom Pavlom III. v roku 1540.

Štvrtok Sv. Václava, mučeníka, ľubovoľná spomienka.

Srdečne vás aj tento rok pozývame na Salvator fest, ktorý sa uskutoční v sobotu 7. októbra v Ivanke pri Dunaji v kaštieli a okolitom parkuZačíname o 12:15 sv. omšou. Pre tých, ktorí nemajú možnosť dopraviť sa do Ivanky, bude pripravený autobus, ktorý bude odchádzať o 11:30 z pred Quo Vadis na Hurbanovom námestí. Podujatie Salvator fest už tradične pre nás ponúka možnosť osobne sa stretnúť, spoznať sa a porozprávať sa. Bude sa variť guláš a kto by mohol prispieť domácimi koláčikmi budeme sa tešiť.

Dnes, 24. septembra o 19:15 vás pozývame do nášho chrámu na koncert Britskej pochodovej kapely Adamsonovcov, ktorá bola založená už v roku 1888. Je zložená z 24 profesionálnych hudobníkov, ktorí nám predvedú ich široký repertoár ako aj skladbu napísanú len pre túto príležitosť.

Náš chrámový zbor Chorus Salvatoris by veľmi rád prijal do svojich radov nové speváčky a spevákov. Všetkých, ktorí by chceli prispieť ku kráse liturgie spevom v zbore, pozývame prihlásiť sa počas zborových skúšok v piatok od 19. do 21. hodiny na vrátnici Teologickej fakulty, Kostolná 1, mailom na adresedirigent@chorus-salvatoris.com alebo telefonicky na čísle 0904 523 633.

Členovia Spolku svätého Vojtecha si môžu v predajni Spolku sv. Vojtecha Bratislava vyzdvihnúť : Pútnik svätovojtešský, podielovú knihu a DVD s filmom na rok 2018.

Organizátori blahorečenia Titusa Zemana prosia Vás, obyvateľov Bratislavy, aby ste na program blahorečenia do Petržalky a do Vajnor prišli aspoň s hodinovým predstihom. Na dopravu na blahorečenie v rámci mesta sa odporúča použiť predovšetkým linky MHD (rozpis liniek nájdete na nástenke), aby pripravené parkoviská poslúžili tým, ktorí pricestujú z iných časti Slovenska. Ďakujeme.

Spätné odkazy URI |