Apr 21 2016

Piata veľkonočná nedeľa

Vložil halcak

Liturgický kalendár

Pondelok Sv. Marka, evanjelistu, sviatok.

Streda Sv. Petra Kanízia, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka.

Štvrtok Sv. Petra Chanela, kňaza a mučeníka, ľubovoľná spomienka.

Piatok Sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy, sviatok.

Sobota Sv. Pia V., pápeža, ľubovoľná spomienka.

Ďakujeme všetkým za zapojenie sa do zbierky na seminár, v našom kostole na školastikov našej rehole sumou 1410 Euro.

Pozývame vás na modlitbový večer s piesňami z Taizé do nášho kostola v piatok 29 apríla o 20:15. Nácvik spevov začne o 20:00.

Na budúcu nedeľu 1. mája 2016 sa v Báči v šamorínskom dekanáte uskutoční púť spojená s prechodom Bránou milosrdenstva. Celý duchovný program od 15.00 hod. bude v slovenskom jazyku. Pri modlitbe vešpier biskup Mons. Jozef Haľko prednesie katechézu o milosrdenstve. Hlavným celebrantom svätej omše o 17.00 hod. bude arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

Pozývame vás na Večer porozumenia, kde sa predstaví komunita irackých kresťanov, ktorí v decembri pricestovali na Slovensko. Porozprávajú o živote v moslimských krajinách, o spolužití rôznych kultúr, ako aj o úteku pred radikálmi z Islamského štátu. O spestrenie programu sa postará speváčka Janais s kapelou. Podujatie sa uskutoční v utorok, 26.4.2016 o 19:00 vo veľkej sále Univerzitného pastoračného centra v Mlynskej doline. Vstupné je dobrovoľné.

Dnes sa pri svätých omšiach vo všetkých európskych katolíckych kostoloch koná zbierka, ktorú vyhlásil Svätý Otec František na pomoc ťažko skúšanej Ukrajine. Nech Boh odmení každý Váš dar. Vyzbierané finančné prostriedky bude Pápežská rada Cor unum najmä prostredníctvom rehoľných komunít bez rozdielu poskytovať tým, ktorí to najviac potrebujú.

Spätné odkazy URI |