Jezuitisob24032018

Aká je tvoja životná cesta?


Si pozvaný, aby si sa pozrel do hĺbky svojej duše a našiel v nej odpoveď na svoje túžby. Ak cítiš, že ťa Boh volá, si pozvaný, aby si to lepšie spoznal a aby si sa inšpiroval život sv. Ignáca. Človekom, ktorý nadchol mnohých, v nádeji, že rovnako nadchne aj teba. Sv. Ignác veril, že Boh má plán s každým z nás. Máš odvahu prísť a opýtať sa aký je Boží plán s tebou?

Neprichádzaj ak sa bojíš, ak nemiluješ Cirkev ako matku, ak si myslíš, že svojím príchodom robíš Spoločnosti službu. Ale príď ak tvoja jediná túžba je slúžiť Kristovi, ak máš silné ramená, ktoré sú schopné uniesť ťarchu, ak je tvoj duch otvorený, ak máš srdce väčšie než svet, ak sa vieš zasmiať a niekedy aj na sebe. (P. Pedro Arrupe SJ)


Ako jezuiti túžime ísť a nachádzať Krista tam, kam iní nemôžu alebo nechcú ísť. Túžime slúžiť Láske, ktorá nepozná hranice či obmedzenia. Ak cítiš, že Ťa priťahuje jezuitský štýl života, máš pochybnosti a alebo len jednoducho hľadáš, pokojne sa ozvi: Ondrejovi Gabrišovi SJ na jeho e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , ktorý je v našej slovenskej provincii zodpovedný za promóciu povolaní a ktorý Ti rád odpovie na Tvoje otázky.


Ako a kde sa prihlásiť?

Ak sa túžiš stať jezuitom (kňazom alebo rehoľným bratom), potom si môžeš podať písomnú žiadosť o prijatie do Spoločnosti Ježišovej. Prihlášku treba poslať do 10 júna (je to možné aj po celý rok) na adresu:

Provincialát SJ
Panská 11
P.O. Box 173
814 99 Bratislava
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

K žiadosti treba priložiť:
– doklad o vzdelaní
– krátky životopis
– kontakt na správcu farnosti alebo kňaza
– lekárske svedectvo o zdravotnom stave
– krstný list, doklad o birmovaní, sobášny list rodičov

Prijímacie pohovory sa zvyčajne uskutočňujú v júni.

 

Spiritualita

Spiritualita

Pobožnosť

Spoločnosť

Modlitba