V piatok 8. novembra 2019 sa o 18:45 hod. v jezuitskom kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave uskutoční koncert jezuitského detského zboru MiniMagis pod vedením Viktora Vlasáka. V rámci koncertu bude uvedené do života debutové CD MiniMagis a vystúpi aj rodičovský zbor Magis pod vedením Juraja Klepáča. Na klavíri bude sprevádzať Maroš Klátik.

Detský zbor MiniMagis je zložený prevažne z detí – druhej generácie spevákov zboru Magis, ktorý vznikol z bývalých členov jezuitského speváckeho zboru Chorus Salvatoris. Tí sa po založení rodín rozhodli zúčastňovať na Rodinných Svätých Omšiach (RSO) každú nedeľu o deviatej ráno v jezuitskom kostole. Od svojho založenia v októbri 2008 sa postupne pod záštitou pátrov  Rudolfa Uhera – terajšieho provinciála, Viliama Karľu, Pavla Trga, Vlastimila Dufku a Miloša Lichnera stali útočišťom pre mnohé rodiny, ktoré hľadali spoločenstvo ľudí s rovnakými hodnotami. Pravidelné stretávanie sa na nedeľných svätých omšiach, po ktorých býva agapé v priestoroch Teologickej fakulty Trnavskej univerzity na Primaciálnom námestí v Bratislave, je tým najlepším základom pre výchovu detí v duchu katolíckej viery. Rokmi sa počet detí zvyšoval až dosiahol dostatočný počet pre vznik speváckeho zboru MiniMagis, ktorý dopĺňa pôsobenie “rodičovského“ speváckeho zboru Magis pod vedením Juraja Klepáča. Deti sa spevu v zbore tešia a pravidelne sa okrem nedieľ stretávajú aj na prvopiatkových svätých omšiach o 18:00 hod., po ktorých sa v zime zohrejú belgickými hranolkami, či v lete osviežia talianskou zmrzlinou. Okrem toho rodinné spoločenstvo organizuje pre deti i rodičov letnú hudobnú školu na konci letných prázdnin, kedy sa sústreďujú na štúdium nového repertoáru v malebnej prírode v Račkovej doline pod Kriváňom.

Tento rok nahral zbor debutové CD, ktoré je výsledkom prípravy počas piatich rokov letných hudobných škôl a bude uvedené 8. novembra v jezuitskom kostole v Bratislave.

Vstupné je dobrovoľné.
Tešia sa na Vás členovia zboru MiniMagis.

Katarína Vlasáková