Od 9. marca 2018 poračuje Jubilejný rok sv. Alojza, patróna mládeže a študentov. Rok bol vyhlásený pri príležitosti 450. výročia jeho narodenia. Kostol sv. Ignáca v centre Ríma, kde je sv. Alojz Gonzaga pochovaný, sa stal na celý rok (do 21.6.2019) miestom púti mnohých skupín veriacich. So spoločenstvom Magis navštívili Rímske kolégium miesto jeho rímskeho pobytu aj siedmi pútnici z Bratislavy. Nad hrobom sv. Alojza slúžil sv. omšu pre pútnikov P. Milan Hudaček. Počas púte navštívili aj izby sv. Ignáca v kolégiu al Gesú a Gregoriánsku univerzitu kde ich prijal P. Ján Ďačok.

Sv. Alojz Gonzaga (9. marca 1568 – 21. júna 1591) je považovaný za vzor čistoty a obetavej služby chorým, za duchovného pomocníka pri voľbe životného povolania a za orodovníka pri nákazlivých chorobách. Alojz (po taliansky Luigi) zomrel ako 23-ročný, ešte len ako študent teológie, keď sa pri dobrovoľnej službe ošetrovania chorých na mor nakazil touto chorobou.

Za patróna mládeže ho vyhlásil pápež Benedikt XIII. v roku 1729. Pius XI. ho v roku 1926 nazval patrónom študentov a v roku 1991, pri 400. výročí jeho smrti ho pápež Ján Pavol II. vyhlásil za patróna tých, čo trpia na AIDS.

Viac o tejto púti si môžete pozrieť na stránke Spoločenstva Magis.