Májová víkendovka pre miništrantov v Slovenskom raji 17 – 19. mája 2019 stála na základoch spevu: „Ochotné je moje srdce…“ Ž 57

Chata na Košiarnom briežku neďaleko dedinky Smižany nám otvorila svoje dvere aj okná a prijala tak miništrantov z košickej jezuitskej komunity.

Boli to štyria chalani – Jakub, Filip, Šimon a Maximilián. Na programe bola výroba darčeka pre najlepšie mamy, hry, sledovanie večerného zápasu MS 2019 v hokeji, ďalej spoločná modlitba, opekačka a pečenie piškótového koláča. O hladné brušká sa nám starali manželia Jožko s Ivkou Šablatúroví z Ružomberka.

Špeciálný hosť,Jozef Zentko z Katolíckej univerzity v Ružomberku, prezradil deťom tajomstvo tupovacej techniky, pomocou ktorej si vyrobili farebný námet na kuchynské zástery a nákupné tašky pre svoje naj mamy na svete. Pozrite sa, aký bol výsledok štyroch ochotných košických sŕdc. Myslím, že za takéto darčeky ich rodičia pustia aj na ďalšiu víkendovku a tiež na miništrantský tábor (14 – 20. júla 2019), ktorý bude odmenou za ich celoročnú službu Ježišovi. Teším sa na vás pri ďalšom stretku.

Peťo Sabol, SJ