Autor modlitby – kardinál Oswald Gracias, arcibiskup z Bombay

Konferencia biskupov Slovenska vydala rozhodnutie, že s platnosťou od 10. do 23. marca 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby. Jezuiti na Slovensku príjmajú toto rozhodnutie a od 10. marca 2020 sa v našich kostoloch a kaplnkách nebudú slúžiť sv. omše. Úmysly sv. omší budú súkromne odslúžené v našich komunitných kaplnkách podľa toho ako boli zapísané.
Sviatosť zmierenia bude možné prijať na požiadanie.

Možnosti sledovania sv. omše a sv. liturgie online na internete nájdete TU.

Prípájame vyjadrenie Konferencii biskupov Slovenska:
Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes Konferencii biskupov Slovenska telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. do 23. marca 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby.

Tento zákaz biskupi prijali s veľkou bolesťou, žiadajú však všetkých kňazov a veriacich, aby ho uposlúchli. Podrobnejšie informácie, ktoré sa týkajú ďalších liturgických úkonov a slávení KBS poskytne po porade s Úradom verejného zdravotníctva v najbližšom čase.

Tam, kde je to možné, kostoly zostanú pre súkromnú modlitbu otvorené.

Zároveň biskupi povzbudzujú veriacich k sledovaniu televíznych a rozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré sa budú konať neverejným spôsobom. Kňazi budú pokračovať v poskytovaní duchovnej starostlivosti o veriacich takými spôsobmi, ktoré neprotirečia vydanému nariadeniu.

Všetkých pozývame k modlitbám. Nestrácajme nádej, neprepadajme obavám, a s dôverou sa v našich rodinách obracajme na našu Nebeskú Matku: „Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!

Prosme Pána, aby tento pre nás veľmi bolestný zákaz mohol byť včasne odvolaný.