„S čím vchádzam do pôstneho obdobia?“ To je otázka, ktorú si kladú mnohí z nás. Často končíme tým, čo sme robili minulý rok alebo dokonca tým, čo sme robili ako deti! Tu je návrh, ako urobiť tohtoročný pôst inak.

„V tomto pôstnom období vám ponúkame príležitosť spojiť sa s ignaciánskou spiritualitou a prehĺbiť svoju cestu viery pomocou našej novej aplikácie Jezuitská púť,“ povedal P. John Dardis SJ, riaditeľ komunikačného úradu Generálnej kúrie Spoločnosti Ježišovej. „Týždeň po týždni budete cestovať na rôzne ignaciánske miesta v rámci našej kampane Travel Miles.“

Projekt „Cestovateľské míle“ vás v každom pôstnom týždni zavedie do inej destinácie: do Pamplony, Loyoly, Paríža, Benátok a Ríma. Z týždňa na týždeň si môžete vychutnať užívateľsky príťažlivú platformu, ktorá oživuje tieto miesta a ponúka pôsobivý audiovizuálny a historický obsah. Dovoľte Bohu, aby vás oslovil!

Tu je prehľad toho, čo nás čaká:

Pamplona: Preskúmaj miesto, kde bol svätý Ignác zranený delovou guľou, ktorá zmenila smer jeho života. Kde sa môže tvoj život zmeniť k lepšiemu? Ako môžeš snívať nový sen?

Loyola: Ponor sa do duchovných zážitkov v rodnom dome sv. Ignáca. Dovoľ Bohu, aby sa ťa dotkol novými spôsobmi.

Paríž: Zaži mesto, kde študoval sv. Ignác, aby mohol lepšie slúžiť Bohu a Cirkvi. Čo sa potrebuješ naučiť a ako potrebuješ rásť, aby si mohol/mohla lepšie slúžiť?

Benátky: Tu sa stretli prví jezuiti a spoločne rozlišovali. Kto sú priatelia, ktorým môžeš dôverovať a s ktorými môžeš rozlišovať?

Rím: Zakonči svoju pôstnu cestu preskúmaním mesta, odkiaľ bolo vyslaných na misiu toľko jezuitov. Aké je tvoje poslanie? Kam ťa môže Boh viesť?

„Práve teraz je aplikácia dostupná v angličtine, francúzštine, španielčine a taliančine,“ povedal P. Vivian Richard, SJ, riaditeľ projektu. „Usilovne pracujeme na kórejskej a vietnamskej verzii a ktovie, koľko ich ešte pribudne. Aplikácia nie je len turistickým zážitkom, ale aj moderným duchovným cvičením.“

Zapojiť sa môžeš dvomi spôsobmi:

Zo svojho kresla: Stiahni si aplikáciu, cestuj štýlovo a potom zdieľaj svoje skúsenosti na sociálnych sieťach s hashtagom #TravelMiles.

Ak máš to šťastie, že si priamo na niektorom z uvedených miest, urob si selfie a zdieľaj na sociálnych sieťach s hashtagom #LentWithIgnatius. Ak si tam už bol, nahraj svoju fotografiu s hashtagom #LentWithIgnatius.

Ak sa chceš zúčastniť, stiahni si aplikáciu Jesuit Pilgrimage App z App Store alebo Google Play. Každý týždeň ti pošleme špeciálne upozornenie. Stačí si len povoliť upozornenia!

Začni svoju púť na Popolcovú stredu 14. februára.

Pripoj sa a začni dobrodružstvo!

jesuit.global