V sobotu, 12. marca si pripomíname 400. výročie kanonizácie svätého Ignáca z Loyoly a svätého Františka Xaverského. Pri tejto príležitosti bude pápež František predsedať eucharistii v kostole del Gesù v Ríme.

Sv. omšu, ktorá bude vysielaná naživo vo viacerých jazykoch môžete sledovať na stránke Ignatius500.global/live.

Pri príležitosti blížiaceho sa výročia P. Arturo Sosa, generálny predstavený Spoločnosti Ježišovej, hovorí o dôležitosti tohto výročia:

„Pripomíname si toto významné výročie, aby sme potvrdili že svätý život je možný. Keď si po štyristo rokoch pripomenieme, že Cirkev uznala svätý život piatich tak rozdielnych ľudí, akými boli Ignác z Loyoly, František Xaverský, Terézia Avilská, Filip Neri a Izidor z Madridu, bezpochyby nás to povzbudí, aby sme pokračovali na ceste obrátenia a usilovali sa vidieť všetky veci novým spôsobom v Kristovi, ako nás k tomu pozýva motto Jubilejného roku.

Toto slávenie na začiatku pôstneho obdobia, keď ešte stále pociťujeme dôsledky pandémie Covid-19 a prosíme o umlčanie zbraní, aby sa otvoril priestor pre dialóg vedúci k zmiereniu, spravodlivosti a pokoju, nám pomáha prehĺbiť stretnutie s Ježišom Kristom. Aby sme všetci spolu kráčali k svätému životu, ku ktorému nás pozýva sám Pán a sprevádza Panna Mária a svätí, ktorí nás na tejto ceste predchádzajú“.

Zdroj: ignatius500.global